Monday, March 5, 2012

Austria, Werfenweng 09.02-13.02.2012

Käes on 12 aprill... ja peame tunnistama, et oleme olnud väga lohakad blogipidajad. Praeguseks oleme vahepeal viibinud juba üle 3 nädala Ameerikas ning Austria suusareis on põhjendamatult jäänud ilma kõigist meenutustest. Nagu juba varem olen tõdenud, on see hiljem blogimine faktide osas üsna detailivaene, aga samas on eestlane ikka armastanud rahvatarkust, et parem Hilja, kui Leida (sorry Leidad)... okok..parem hilja kui mitte kunagi on vist õigem :)

Aga põgusalt Austria juurde...

Lund oli väääga palju. Väikestele külateedel oleks justkui sõitnud rennis, sest mõlemal pool oli lumesein. Super vaatepilt. Pildil küll üks suure lume alla mattunud pisike maja, sest olime sel korral väga lohakad pildistajad ja pilte on väga vähe.


Werfenwengi kant on meile juba üsna tuttav. Minu jaoks oli see kolmas käik Werfenwengi, neljas kord Austriasse, Anmari jaoks ilmselt juba umbes kümnelähedane. Päid oli meil pundis seekord päris mitu, jalgu topelt samapalju (Teevi, Anmar, Kris, Kevin, Merle, Harri, Romet, Kristel, Silva, Volli, Raivo, Ingmar, Raul, Reelika, Grete ja Robert). Kuna meie tavapärane ööbimiskoht Haus Silvia oli selleks ajaks juba kinni, broneeris abivalmis Silvia meile apartmendid enda häärberist mõnedsajad meetrid madalamal asuvasse Gasthofi Hochkönigblick.


Maja perenaine Barbara oli väga sõbralik ja abivalmis ning apartmendid igati toredad. Õhtuti kostitasime ennast külalistemaja kohvikus Apfelschnapsiga, mis peaks olema nagu kohalik samakas. Päris koleda maitsega igal juhul. Tundus, et meie apartmendid olid pikemalt aega tühjalt olnud (hoolimata hooajast), sest põrandad olid väga külmad. Mõne ajaga läksid siiski ka need soojaks. Peaks aga siiski tunnistama, et järgmisel korral (mis kindlasti tuleb) läheks siiski tagasi Silvia juurde. Tema külalistemajad asuvad kõrgel mäe otsas lumiste Alpi tippude vahel ja on kuidagi erilisemad. Võib-olla lihtsalt koduseks saanud :).

Werfenwengi piirkonnas on palju suusakuurorteid. Mäepäevi tuli meil kokku 3, millest esimese veetsime nn kodumäel Werfenwengis ja teised 2 tunduvalt suuremas kuurortis Flachaus.

Werfenwengi nõlvade kohta nii palju, et pikim laskumine hõlmab möödapääsmatut musta osa, mis on ülijärsk. Ja kui see peaks jäine olema, siis vähemalt lumelauaga on seda üsna kurnav läbida. Suuskadega ehk kergem. Nõlvu on selles kuurortis teistega võrreldes vähem (enamik on punased), kuid seetõttu ka mäepileti hinnad sutsu soodsamad. Mäepileti hindu ei hakka välja tooma, kuna need on üsna muutuv nähtus ja rohkem infot saab kodulehtedelt. Üleüldiselt täitsa OK kuurort.

http://www.bergbahnen-werfenweng.com/

Flachau on suur-suur kuurort, mis ühineb veel mitme teise kuurortiga ehk põhimõtteliselt on võimalik Flachaust alustada ja lõpetada Alpendorfis. Flachau asub tegelikult selle "Snowspace'i" keskel ehk saab liikuda mõlemale poole. Flachau sektoris endas igatahes väga head nõlvad ja seetõttu soovitaksin Flachaud rohkem. Werfenwengist on sinna küll pisut maad sõita (ca 20 min) aga sedagi pole liialt palju. Leidub sobilikke nõlvu kõigile oskustasemetele ja ka ekstreemsuse-otsijatele. Üks rada, mis ka vastavalt nimetatud, kuulub maailmaklassi radade hulka, kus peetakse maailmameistrivõistlusi (Hermann Maier Weltcup Flachau - googeldage). Käisin ära ka päris tipus, kus oli hoolimata päikesepaistelisest päevast vinge tuul ning ka õhk juba hõredam (ca 2000 m). PS! Tippu saamiseks tuleb üles otsida lift nimega Top Liner.


Tipus! ca 2000 m.


Parima toiduelamuse saime pisikesest restoranist täisnimega Almstüberl zum Hascht aga kohalike seas lihtsalt tuntud kui Hascht. Nende spetsialiteet on ribid ja need olid tõesti ülimaitsvad. Kohake on pidevalt inimestest pungil (vähemalt õhtuti) seega tuleb laud ette broneerida. Meie saime oma suurele seltskonnale täiesti eraldi pisikese ruumi. Mahtusime õnneks kenasti. Tegime tellimuse eelmisel õhtul Barbara juurest ette ära vastavalt mingi Barbara sõbra Ollie soovitustele. Põhimõtteliselt ütlesime lihtsalt palju meid on ja et arvestagu sellise kogusega ja tehku oma spetsialiteeti vastavalt sellele. Süüa oli nii palju, et pärast oli kõigil raske olla ja osa jäi ülegi.  Hind näo kohta tuli kuskile 15 EUR'i juurde ehk ka igati mõistliku hinnaga. Olime kõik tänulikud, et olime Hochkönigblickist Haschti jala (ca 15-20 min) kõndinud. Saigi toit allapoole raputatud :)
Hochkönigblickist saaks Haschti minna ka mingi Shuttle'iga, mis maksab 2 EUR nägu/üks ots.


PS! Austriasse tõi meid taas Lufthansa, kelle sügisesed kampaaniad on tõelised maasikad! :)

Mis veel... kahjuks jäi taas kogemata tõeline Apres Ski ehk After Ski, kuna kõikidest kohtades oli nii meeletu suitsuhais, et meid sõna otseses mõttes suitsetati välja. Samtui olid jalad õhtuks üsna tuimad ja lapsi oli seltskonnas palju. Järelikult on veel mitmeid põhjuseid uuesti tagasi minekuks :)

Zum Gesundheit!
Teevi

No comments:

Post a Comment