Thursday, January 21, 2016

TENERIFE 10.12.2015 - 14.01.2016

Blogipidamine on kahjuks jäänud väga unarusse, võtab see ju tegelikult väga palju aega, et kõik tehtud-käidud-nähtud korrastada ja kokku panna... Küll aga loodan ma nüüd, sellel lumisel pühapäevasel päeval, mil Elinor (hetkel 1a8k) lõunaund magab, kirja panna ühtteist meie pika ja väga meeldiva puhkuse kohta Tenerifel.
Alustame algusest... Mõtte Tenerifele vähe pikemaks minna, käisin välja mina.. juba kevadel 2015. Esialgne plaan oli veeta Tenerifel veel kauem aega - 3 kuud. Päris palju tunde sai veedetud long-term-rentalseid otsides. Mõned näited andmebaasidest, mida meie vaatasime:
www.milanuncios.com
www.fotocasa.es
www.homeaway.co.uk
www.ownersdirect.com jne.
Suvel, ühel täiesti suvalisel päeval, suhteliselt spontaanselt, mingi RyanAiri sooduskampaania käigus (meie pileteid see soodukas reaalselt ei puudutanudki :)), ostsime piletid Rootsist Skavstast Tenerife Southi. Perioodiks sai ka suhteliselt suvaliselt valitud: 10.12.15 - 14.01.16. No natuke vist sai arvestatud Kevini ja Krisi kooliajaga..igal juhul käis kõik suhteliselt spontaanselt. No ja kui lennupiletid juba olemas, siis on minek juba kindel - enam pole pääsu. Tuleb leida majutus ja ühel päeval ka kott pakkida :). 2 majutust bookisime kodus ära Airbnb.com kaudu ja viimase nädala otsustasime jätta lahtiseks - mõte oli, et ehk tekivad kohapeal olles mingid lemmikpaigad, kuhu siis juba saarel olles viimaseks nädalaks majutuse otsime. Me oleme seda tüüpi reisisellid, et meile meeldib elukohta vahetada. Mõnele meeldib oma kott reisi alguses ühte kohta maha panna ja reisi lõppedes sealt võtta ja lahkuda, aga meile meeldib erinevaid kohti näha. Lennupiletid maksid 5-le inimesele (2 täiskasvanud, 2 noorukit + 1 beebi) 575 EUR - sinna lisandus hiljem mingil määral pagasit ning esimese rea kohad, kus on väikelapsega ikkagi oluliselt mugavam reisida (rääkides RyanAirist). Nüüd tagasi mõeldes, enam Skavsta kaudu ei viitsiks Tenerifele lennata küll. Väga palju kulub aega ja ka raha ikkagi kõiksugu muule logistikale. Laevaga Stockholmi, transfeeri või oma autoga (meie läksime oma autoga) Skavstasse. Auto parkimine. Kuna me lennupileteid kuidagi veidi tuisupäiselt ostsime, siis ei arvestanud me sellega, et tagasi tulles maandub lennuk kell 16:00, seega ei jõudnud me sama päeva laevale vaid veetsime ühe öö veel Skavsta Lennujaamas hotellis (uus ja väga korralik hotell iseenesest, mõistlikud hinnad). Ehk siis kojulend venis nii pikaks, et sama ajaga oleks võinud Austraaliast või Havaiilt koju jõuda :) Aga nüüd ma jõudsin märkamatult hoopis tagasituleku juurde ja vahepealne osa ju kõik puudu .. ehk siis uuesti - tagasi algusesse :)

Skavsta Airport

Jõudsime Tenerife South airporti õhtul üsna hilja. Meid tervitas mõnus kodumaiselt tuttavlik suveõhtu..selline ca 18C. Auto olime bookinud Hertzist esialgu vaid 4ks päevaks - mõtlesime koha peal vaadata, kas reaalselt vajame autot terve aja või saame perioodide kaupa rentida. Etteruttavalt mainin ära, et 4. päeval käis Anmar ikkagi lennujaamas rendilepingut pikendamas ja sõitsime sama Hyundai'ga (IX20) lõpuni välja (vahepeal küll vahetasime välja, sest esimese piduriklotsid läksid läbi - meie pole süüdi :)). Rendiauto (vist) 37-ks päevaks läks maksma natuke alla 700 EUR. Full Insurance.
Tenerife South

Meie esimene majutus oli Playa de las Americases, väidetavalt täitsa keskuses ja keskel. Vanem korterelamu nimega Los Tajinastes (https://www.airbnb.com/rooms/5142554). Korter kuulub itaallastele Monicale ja Mauriziole, kes olid väga sõbralikud ja abivalmid. Nende korteris elasime 10 ööd ja meile täitsa meeldis seal. Pisike, aga väga puhas, värskelt remonditud ja kõik vajalik oli olemas. Terve Playa de las Americas oli ümberringi lühema/pikema jalutuskäigu kaugusel.

Tenerife lõunaosas asuv Playa de las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide, aktiivse ööelu ja heade randade poolest. Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. PldeAm on tegelikult väga suur ala ja erinevad piirkonnad võivad olla väga erinevad. Meie elasimegi reaalselt selle kõige keskel, kui kodutänavast otse alla mere äärde kõndida, tuli vastu Playa Honda - suurte lainetega surfirand. Kui esimestel päevadel sinna sattusime, siis vaatasime, et siia randa küll ei tule. Reaalsuses aga avastasime mõne aja pärast, et seal rannas on väikse lapsega kõige parem aega veeta. Osa on kivine (pebble beach), osa nagu liiva-kruusa segune. Kaljune merepõhi on eespool paljastunud ja seal on palju väikeseid basseinikesi, kus on soe vesi ja ei laineta - ideaalne pisikese lapsega. Ranna ääres mitmed surfikoolid - Kevin ja Kris ja Rometi-Kristeli pere (kes ka meiega Tenerifel 3 nädalat veetsid) lapsed käisid surfikoolitusel KontraOla surfikoolis. Jäid elamusega rahule, kuid rohke nagu väga ei kibelenud :)

Playa Honda

Kui mööda rannapromenaadi edasi Costa Adeje poole jalutada, tuleb varsti pärast Papagayo Beach Clubi ja väikest sillaületust vastu väga tumeda ja imepeenikese ja pehme liivaga rand Playa Troya. See oli samuti üks meie lemmikrandadest. Käisime seal päris palju. Võimalik rentida rannatool (5EUR), kohalikud ärimehed käivad pakuvad värskeid puuvilju, saiakesi, külma jooki. Asiaatidelt saab massaazi :) 15 min vist oli 10 EUR. Võimalik rentida vesirattaid jms. Lained olid enamasti alati Troyas väga suured ja inimesi palju. Kui esimestel nädalatel, tundus vesi jahe, siis reisi lõpuks oli vesi vähemalt minu jaoks väga soe. Playa Troya vahetus läheduses asub ka Veronica's Strip ehk siis kuulus Tenerife peotänav. Papagayo Beach Club sisuliselt asubki ühelt poolt juba Veronica's Stripil. Pidu käib seal igal õhtul, baarid kõrvuti, Briti (poiss)mehi täis :))) palju sisseviskajaid, tumedanahalisi koti- ja kellaärikaid (neid on tegelikult rohkelt terves PldeAm-s), kes isegi 3 lapsega isale pakuvad päise päeva ajal "Drugs!" Sisseviskajad tulevad üles tänavale välja ja pakuvad diile - põhiline on sind kuidagi baari maha istuma saada. Pakkumine stiilis: 4 kokteili + 4 shotti 10€. Me sattusime sinna Anmariga ka kahel korral (sportliku huvi mõttes) ja need kokteilid maitsesid kahtlaselt...kasutavad ilmselt mingit kohalikku või "teisekategooria" alkoholi... või siis ei panegi seda üldse :)

Playa Troya

Mööda seda sama rannapromenaadi saab ühest PldeAm otsast jalutada välja Costa Adejesse. Paljude reisijuhtide ja ka kohalike arvates ongi parim rand sealkandis Playa del Duque, mis asub siis juba Costa Adejes. Rand on ühelt poolt piiratud kaljuga ja kaljule saab minna jalutama ja kaunist ümbrust vaatama. Seal käisime me 2 korda, kuna me elasime reaalselt ikkagi vähe teises kandis ja sealsed rannad rahuldasid meid igati :) Aga Duque oli väga kena. Costa Adeje samuti väga moodne ja kena, reaalselt sattusime sinna lihtsalt vähe. Suurema osa ajast veetsime ikka PldeAm-s. PS! Väga mugav on parkida auto Plaza del Duque, kui oled autoga ja soovid sinna randa minna. Maa-alune parkla, mõistlikud hinnad. Neid maa-aluseid parklaid on üldse Tenerifel palju ja meie parkisime nendes ikka korudvalt, sest parkimiskohtadega on sageli väga keeruline lugu.

Playa del Duque
Playa del Duque promenaad

Kui nüüd liikuda tagasi PldeAm keskele tagasi ja liikuda hoopis mööda rannapromenaadi Los Cristianose poole, tuleb kõigepealt vastu väga mõnus Mojito baar, kus me käisime päris mitmel korral :) Paaril õhtul nädalas esinevad seal ka muusikapundid.

 Mojito Baar :)

Sealt edasi mööda väga ilusat rannapromenaadi Playa Camison ja Playa las Vistas. Sinna on koondunud ka hiigelsuured hotellikompleksid ja lukshotellid ning seal asub avenida Playa de las Americas ehk siis nagu peatänav. Shoppingut, restorane, kokteilibaare ja kõike muud on seal (tegelikult kõikjal PldeAM-s) laias valikus, ilmselt igale maitsele.  Seal kandis asub ka suur Hard Rock Cafe. Las Vistase randa soovitas meile väga meie esimese majutuskoha perenaine Monica, kuid reaalselt me sinna kordagi ei sattunud. Käisime 2 korda hoopis Playa Camisonis, mis asub kohe Vistase kõrval ning on pisem. Ka playa Camison oli mulle väga sümpaatne. Las Vistas on väga suur ja sisuliselt kohe pärast Las Vistase randa, algabki Los Cristianose asula.

 Playa Camison
 Promenaadil
Las Vistas

Los Cristianos - sadamalinn, kohe Playa de Las Americase kõrval. Suur linnarand, kust saab näha sissetulevaid ja väljuvaid praame ( Navieras Armas ja Fred Olsen - suurimad laevaliinid, mis sõidavad teiste Kanaari saarte vahet). Teistsuguse hõnguga kui PldeAm - nagu selline vanem ja ehtsam, aga ikkagi turistikas. Käisime seal kahel korral - ühe korra ka täitsa rannas. Vesi oli rahulik ja liiv on ka Cristianose rannas tumedam, aga väga peenike ja mõnus pehme.

Los Cristianos

Palm Mar - Me elasime Monica ja Maurizio korteris PldeAm-i keskuses 10 päeva ja sealt edasi suunudsime lähedalasuvasse linnakesse nimega Palm Mar. Tundub, et väga populaarne asula venelaste seas. See ei ole turistilinn, vaid vaikne väike arenev elamu-piirkond. Seal ei ole ühtegi hotelli, on mõned kohvikud, restoranid, 1 pood ja nipet-näpet veel ühtteist. On ka rand, aga see on kivine. Selle leevendamiseks, ehitati alles mõned aastad tagasi sinna Bahia Beach Club. Pisike, aga täitsa armas. Saab rentida voodi, kuulata head muusikat, süüa jms. Me tahtsime sinna minna 1. jaanuaril, aga koht oli välja müüdud ja rohkem me sinna ei jõudnud (v.a ühel õhtul kiirele veinile).
Meie kodu Palm Maris asus San Remo elamukompleksis. Suhteliselt värske maja, väga ilusa basseinialaga rahulikul tänaval. (https://www.airbnb.com/rooms/1872730). Seal elasime me 18 ööd. Korter oli suur, väga suure rõdu ja imelise vaatega Atlandi ookeanile ja naabersaarele El Hierro'le. Omanik Antonia on venelanna, kes elab ise allkorrusel.

Basseinid San Remos, Malm Maris

Palm Mar'i eraldab Los Cristianoses suur kalju/mägi (Montana Guaza), mis on kaetud väikeste radadega, kus saab matkata ja jalutada. Käisime seal ühel pärastlõunal. Teiselt poolt on Palm Mar piiratud meie jaoks "Potikillumaaga" ehk siis suur-suur imeilus looduslik ala, mida ei lubata arendada, kuna seal olevat asunud mingi väga vana inimeste asula ning siiani võib leida potikilde. Käisime ka seal jalutamas, kuid leidsime vaid klaasikilde :) aga eriline koht sellegipoolest. Palm Maris on hea elada, kui hindad vaikust ja rahu ning sul on auto, millega ringi liikuda.

 Potikillumaa. Ehk siis suur looduskaitse all olev maa. Hoonestada ei lubata, kuna olevat iidse asula asupaik. Seega põnev ala matkamiseks (heade jalanõudega). Palju väikseid rajakesi, huvitav maastik ja loodus, kaunid kaljused rannad. Väidetavalt võib sealt ka tänapäeval veel leida arheoloogilise potikilde jms - meie leidsime siiski vaid üsna kaasaegseid klaasikilde :)

 Vaade Montana Guaza otsast. Jällegi põnev ja mõnus paaritunnine matkavõimalus. Rajakesi läheb üles mäe otsa mitmeid ja erinevatest alguspunktidest. Imelised vaated ookeanile, naabersaartele ja Palm Mar'ile. Mäe teisest küljest ilmselt ka Los Cristianosele, aga sinna me välja ei jõudnud.

 Vaade Montana Guaza otsast.

Montana Guaza, päikeseloojang ja Palm Mar

Viimase nädala Tenerifel otsustasime ööbida ikkagi keskuses PldeAM-s ning hilise broneerimise tõttu pidime seda tegema kahes osas. Ööbisime siis veel mõned ööd elamukompleksis Vina del Mar, üsna kiirtee ja Siam Malli lähedal. Asukoht keskuses siiski hea, kompleks ise väsinud ja tagasi sinna väga ei igatseks. https://www.airbnb.com/rooms/4186908. Päris viimased ööd aga veetsime Playazulis. Ütleme siis nii, et ei midagi erilist, aga võis rahule jääda :). Broneerisime booking.com-ist. http://www.playazul.info

Kus me veel selle 5 nädala jooksul siis käisime. 2 korda käisime Siam Pargis. Väidetavalt siis nr 1 veepark Euroopas. Väga väga vinge park. Lastega koos kindlasti must-visit. Oleme korduvalt reisinud USA's, Floridas teemaparkide paradiisis ja Siam Park USA parkidele küll millegagi alla ei jää. Vahest isegi on oma mõnusa idamaise stiili tõttu veelgi lahedam. Kui pargi külastus jääb tippaega (nt ca 20. dets-7 jaanuar), siis mõistlik kindlasti minna kohe hommikul vara (avamisaegu saab vaadata www.siampark.net) ja osta kindlasti ka express ticketid. Muidu seisad ca 2 h mõne slide'i järjekorras. Kui plaanis külastada ka Siam Pargi sõpra Loro Parki (loomapark), siis mõistlik kindlasti osta twin ticket. Saab osta nii Loro kui Siami kassadest ja ka turismipiirkonna tänavakioskitest. Hinnaks oli vist 58 EUR/täiskasvanu, aga küllap see on muutuv number sõltuvalt hooajast ja muust. Kui külastusega rahule jääd, on pargist lahkudes võimalik osta korduskülastuse pilet oluliselt soodsamalt (oli vist 19€) kehtivusega 2 nädalat. Kui külastus suurema seltskonnaga või kui plaanis lisaks ringi tuuseldamisele ja veelõbudele ka lebotada ja kokteili nautida, siis tasub hommikul kohe beach clubis ranatoolid ära võtta. Päeva peale võib juhtuda nii, et neid enam ei jagu. Väidetavalt om Siam Pargi lainebassein maailma üks suurim tehislainete bassein.Siam Park

Loro Parque ehk Loro park ehk tõlkes papagoi park ehk tegelikult korralik loomaaed. Ka kindlasti külastamist väärt koht. Väga ilus ja suur loomapark, kus tegemist ja vaatamist palju. Asub Tenerife põhjakaldal Santa Cruz'is. Kui sõit võetakse ette lõunast, siis tasub arvestada, et põhjarannikul võib ilm olla hoopis jahedam ja vihmasem. Meie alustasime sõitu PldeAm-st, kus oli sooja hommikul 20 kraadi ja päike paistis. Teekonnal nägime aga väga erinevat ilma - tohutut vihmasadu,temperatuuri 13 C kandis jne. Tasub kaasa võtta dressipluusid või midagi muud soojemat. Kui Siamis pole oma toitu-jooki kaasa tuua lubatud, siis Lorosse võib minna oma piknikukorviga. Seal on täitsa eraldi pikniku alad, kus saab keha kinnitada.


Loro Parque

El Teide - ehk Hispaania kõrgeim tipp. 3718-meetrine vulkaan. Viimati purskas aastal 1909. Teide on kõige rohkem külastatud loodusime Hispaanias, kõige rohkem külastatud rahvuspark Hispaanias ja terves Euroopas ning 2015 aasta seisuga maailmas kõige külastatavamate loodusparkide järjekorras 8. (3 miljonit külastajat aastas). Kuna päris tippu ei soovitata minna alla 2-aastastel lastel, siis meie Elluga jäime sel korral platoole ootama, samal ajal kui teised cable-car'iga üles põrutasid. Meie pettumuseks ei saanud meie seltskond siiski minna päris tippu, kuna päris tippu minemiseks tuleb taodelda luba (rohkem infot: https://www.volcanoteide.com/en/teide_cable_car). Load on enamasti ca 3-4 nädalat ette müüdud, seega tuleks oma tipuvallutust planeerida aegsasti. Ka on mõistlik cable-cari piletid ära osta netist, sest siis saab koha peal minna üles teisest järjekorrast, mis on oluliselt lühem. Meie saabusime Teide jalamile üsna hommikul ja järjekorrad olid veel lühikesed aga päeva peale läksid need ikka väga väga pikad. Terve rahvuspark on aga väga suur ja väga põnev. Palju väga lahedat loodust ja mõnusaid matkaradasid (looduspargi külastamine on tasuta, ainult cable car maksab) - seega, kes tippu minna ei taha, siis rahvusparki tasuks külastada sellegipoolest. Teidet külastades peaks ka arvestama, et seal võib olla jahedam ja päris üleval võib olla täitsa miinuses.
El Teide National Park - Unesco Heritage 

Finca punta del Lomo - kes pole varem banaaniistanduses käinud, siis Guargachos asub tõeliselt ilus kompleks suure banaaniistanduse, majutusvõimaluse ja restoraniga. Meie käisime ühel pärastlõunal lihtsalt banaaniistandust kaemas. http://www.fincapuntadellomo.com/en/


Finca Punta del Lomo

Muuseas, kui Tenerife lõunaosas ringi sõites mõtlete, et mida seal kõikide nende suurte valgete katete all kasvatatakse, siis need ongi kõik banaaniistandused. Ja neid on oi kui palju :)

Külastasime veel ka Los Gigantest. Samuti turismikuurort lõunas aga ülejäänud saarest veidi suure kaljumäega eraldatud. Iseenesest väga ilus paik, aga meie ei näinud seal ühtegi randa. Turistid beesitasid hotellide basseinide ääres. 

Los Gigantes

Sõitsime läbi pool Masca trail'i - kellele keerutavad mägiteed ja ilusad loodusvaated meeldivad, siis kindlasti nauditav ettevõtmine. Kui me ei oleks reisinud väikese lapsega, oleksime ilmselt ka Masca Valley matka ette võtnud.Masca

Käisime külas Jaak Mosinal või siis vähemalt tema tünnil. Koputasime ja kuigi jalanõud olid tünni ees, ta siise meid ei lasnud. Ega me väga kurvad olnudki. Olime temast lihtsalt varem lugenud ja tahtsime ära näha. Nägimegi. Jätsime talle kodumaise shokolaadi. Tema tünn asub kohe Las Galletase asula piiril. Ranna ääres. See on selles mõttes huvitav paik, et sinna on end elama sättinud päris suur hulk inimesi. Kõik nad elavad telkides, vanades roostetanud matkaautodes, mille kummid pole juba pikemat aega maanteel veereda saanud või ise kokku klopsitud kileonnides. Samuti pidavat Tenerifel arvestatav hulk inimesi elama koobastes :) Sel õhtul, kui meie seal käisime, kostus aga rannast mõnusat chill-out muusikat ning läksime vaatama, et mis seal toimub. Randa on ehitatud väike baar terrassiga, seal chillis ca 40 hipiliku, boheemlasliku väljanägemisega inimest ja ilmselt oleksime isegi seal dringi teinud ja pisut atmosfääri nautinud, kui me poleks olnud lapsekäruga :) 


Don Grande tünn

Sattusime ka mitmel korral väga kohalikku ja vaiksesse, kuid lummavasse asulasse nimega Guia de Isora. Käisime sealsel linnaplatsil jõulu-perepilte tegemas, kuna seal oli super ilus kuusk ja ei olnud tunglevaid turistimasse. Tegelikult mainin selle lõigu lõpetuseks ka ära, et arvasime, et Tenerifel on meeletult turiste ja kõik kohad nö over-crowded, kuna eurooplaste meelispuhkepaikades nagu Türgi ja Egiptus olid/on keerulised olud ja inimesed otsivad teisi kohti kust sooja ja päikest leida. Aga ei olnud see asi nii hull midagi, isegi siis sellel nö tippajal...jõuludest uue aasta alguseni oli igal pool täiesti OK. Kes tahab leiab rahvamassid, kes tahab leiab rahulikumad kohakesed. Ainuke koht, kus hakkas "kitsas", oli teistkordsel Siam Pargi külastusel.Guia de Isora

Tenerifel on mitmeid Michilini poolt äramärgitud restorane ning 1 kahe tärniga Michelini restoran, mis asub just Guia de Isoras. Avatakse õhtul kell 19, laud tuleb ette broneerida ja riidesse peab viisakalt panema :)

Me küll mõtlesime mitmel korral, et käime seal ära, aga jäi ikkagi käimata. Ajame jälle sõbralikult laste süüks :)))

Kui juba söögi peale jutt läks, siis söögist pisut veel:
Traditsiooniline kanaaripärane toit: El Cordero 
Kindlasti tuleb autoga minna. Asub Guargachos. Tohutult suur koht, süüa tehakse elaval tulel. Palju liharoogasid ja ka kala. Toiduelamus ei olnud midagi erilist. Minu medium steik oli rare. Ehk siis kui sinna veel satun, tellin pigem well-done steigi. Siiski otsustasime kõik, et koht on külastamist väärt ja meile meeldis. Hispaania laulik laulis meile Feliz Navidad ja Guantanamera. Teenis oma tipi välja :)San Miguel del Tajao - tavaliselt turismimarsruudilt ilmselt väljas, kuid kohalikud teavad ja hindavad. Kalurilinnakse rannikul, kus mitmeid kalarestorane. Saima maitsva elamuse. 

Los Abrigos on analoogne nagu Tajao, aga meeldis meile siiski rohkem. Restod on koondunud kõik ühele tänavale. Mõistlik on lauad ette broneerida, eriti kui plaan sööma minna suurema seltskonnaga. Guugeldades leidsime, et kõige rohkem väärt koht on Los Roques ja sõitsime sinna päeval, et õhtuks laud kinni panna, aga kõik kohad olid juba broneeritud. Koht on ka üsna väike. Otsustasime El Miradori kasuks ja saime maitsva toiduelamuse. Samuti on see väga kena koht. Meie käisime õhtul, kuid sinna võiks minna ka päeval, imeline terrass Atlandi ookeani kohal.

Tenerife on nagu terve maailma ühel väiksele saarel - seda vähemalt pubide-klubide-restoranide poolest. Leidub paljude euroopa rahvuste pubisid ja toidukohti - hollandlased, britid, sakslased jne. Enamik neist kohtadest on ka mõne sealtmaalt sisserännanud tegelase või paari omad ning koos käivadki seal valdavalt selle maa Tenerifel elajad või turistid. Me ise sattusime ühel õhtul (kui lapsed magasid :)) näiteks ühte Amsterdami kohta, kus meid võeti väga soojalt vastu ning veetsime lõbusa pooltunni :))

Amsterdam in Tenerife


Jõulud ja aastavahetus.
Jõulud veetsime Rometi ja Kristeli villas Amarilla Golfis. Amarilla Golf on (nagu nimestki võib mõista) heapeatuspaik golfihuvilistele. Suhteliselt väike asula, rendimajtusui täis. Lisaks mõned poed ja pubid-restoranid. Võimalik jalutada kaljusel rannaserval, kuid randa jalutuskaugusel ei ole.
Jõululauale valmistasime kartulisalatit (PS! hapukoor Tenerifel nimega Nata Fresca ja müügil Mercadonas), erinevaid kohalikke maistestatud ahjulihasid ja ostsime ka poest verivorsi välimusega vorste, mis verivorsti maistest olid siiski kaugel. Hirmus soolased. Kõhud saime igal juhul täis :) Kuusk oli meil ka..ja mõned said kingitusi ka :) Jõulud, mis jõulud.
Aasta vahetasime ära PldeAm-s rannapromenaadil, kus ilutulestikku tuli igast kaarest. Kõhud täitsime  iseküpstetatud kalaroogadega :) Poodides on muljetavaldavad kalaletid, millest meie siin Eestis võime vaid unistada. Verivorstid (not) - petab ära küll ju :)
 Ikkagi kuusk :)
Head uut aastat 2016!
Shopping. Väidetavalt on parim shopping põhjas Santa Cruzis, kus suured kaubamajad. Sinna me ei viitsinud minna.  Mina shoppasin PldeAm-s Benettonis. Parem pood on minu arvates Playa Honda lähedal (vähemalt üks on veel Troya juures). Eraldi pood lastele ja siis täiskasvanutele. Sellist tüüpi, et kes otsib, see leiab. Seal ka palju asju allahinnatud ja võib olla defekte. Hinnad head. Käisime korduvalt ka Parque Santiago 6-s. http://psantiago6.com/shopping/ Seal on esindatud isegi kodumaised brändid nagu Ivo Nikkolo ja Mosaic jms. Samuti H&M, Desigual jms. Ka sealne Mercadona oli meie lemmik toidupood. Lastele on seal väga ilus ja tore mänguväljak.
Muidugi ei saa manimata jäta Siam Mall'i. Väga ilus vabaõhu ostukeskus. Pull&Bear, Zara, Mango, H&M jne. Minu jaoks oli uus avastus pood nimega Lefties. Polnud sellises poes varem käinud. Kiirelt kirjeldades ikka selline soodsa masstoodangu kett, aga leidus ka teistmoodi asju ja mina soetasin sealt allahindluste ajal ikka üht-teist :) Allahindlused hakkasid ka Tenerifel, nagu mujalgi 7. jaanuarist. Chafiras'es asub ka Chinatown - mitmed hiinlaste kauplused. Leida võib kõike. Kes jõulude ajal tenerifel ja näiteks kuuske või jõuluehteid tahaks, siis tasub kindlasti sealt otsida.


Tähelepanekuid - paljud söögikohad on päeval suletud, avatakse alles ca 19:00 õhtu- ja öösööjatele.
Soodsaim toidupood on Mercadona. Kes läheb talvel Tenerifele ja mõtleb, et ei hakka eriti suveriideid kaasa võtma, et koha pealt ostab - võib üsna hätta jääda. Ketipoed nagu H&M, Zara jms müüsid kõik talvekaupa. Meil oli raskusi, et Kevinile lühikesi pükse leida. Plätud ostsime ranna äärest.
Ilm oli terve meie sealoleku aja imeline. Päeval 24-27C ja õhtul/öösel 18-22C. Vihma sadas kahel korral ca 15 min sabin ning pilves ilmasid oli ehk 3-4.
Vähemalt talvisel ajal on soojenduseta basseinides vesi üsna jahe (enamike jaoks liiga külm). Kes reisivad lastega, siis suureks plussiga hotelli- või elamukompleksi valimisel on kindlasti soojendusega bassein. Merevesi oli ca 22C - minu jaoks igati mõnus aga ilmselt paljude jaoks ikkagi jahe.

Eestlaste (eesti-venelaste) toidukoht PldeAM-s - ANKORA. 
https://www.facebook.com/maria.lesko.144

Eestlased aitavad oma puhkust sisustada (purjetamine, shoppingutuurid jms):
https://www.facebook.com/Puhka-Tenerifel-182322098788526/

https://www.facebook.com/Elu-Tenerifel-763430850405317/

Uurida tasub ka Kompassi kohta.
http://tenerifekompass.com/index.html

Veel lugemist:
http://elustilist.ee/tenerife-kas-tasub-kulastada/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=809945285753873&id=763430850405317&substory_index=0

http://trisberg.blogspot.com.es/2015/01/omal-kael-tenerifele-juhised.html

Erinevaid teenusepakkujaid ja blogisid kindlasti veel mitmeid ning küllap need on kõik kenasti guugeldades leitavad. Selline aga oli meie Tenerife. Jäime oma reisi/puhkusega väga rahule ja läheme sinna kindlasti tagasi! Tegelikult, ma juba natuke ootan, millal sinna jälle tagasi saab! See kliima on lihtsalt nii lihtne ja imeline :)

PS! Tekst on praeguse hetkega ajanappusel veel toimetamata, seega palun vabandust võimalike kirjavigade eest!


Päikest! Teevi

No comments:

Post a Comment